בלוגר אורח - מכונת הזמן

img_8707 (1)

כאתר המוביל להזמנת חדרי בריחה, אחד המאמצים שלנו הינו ביצירת מאגר של חוות דעת אותנטיות מאנשים אמיתיים שביקרו בחדרים. כחלק ממאמצים אלו הקמנו את הפרויקט "בלוגרים אורחים", במסגרתו אנו שולחים גולשים וותיקים ומנוסים מהאתר, שלצד תחביב חדרי בריחה הם גם בעלי כשרון כתיבה. הבלוגרים אינם קשורים לחדר כזה או אחר ומטרתם היא לכתוב חוות דעת אותנטית ואמינה על החדר המסוקר.
השבוע, במסגרת הפרויקט שלחנו את עילית, אחת הבלוגריות המנוסות שלנו, עם רזומה מרשים של חדרים מהם ברחה.

הבלוגרית:
עילית היא אדם פעיל, חובב ספורט וקריאה מצד אחד, אך גם מאוד אנליטי מצד שני. לכן חווית חדרי הבריחה המשלבים עבודת צוות עם חשיבה ואתגר הם בילוי שהיא מאוד מתחברת אליו. מאחורי עילית רשימת מכובדת של חדרי בריחה ועל כן היא בעלת פרספקטיבה ויכולת השוואה. "מכיוון שכבר התנסתי בכמה חדרים יש לי יכולות גבוהה לאפיין חדר בריחה גם בהשוואה לחדרים אחרים כדי למצב אותו מבחינת הקושי והחוויה", אומרת עילית. הביקורות של עילית הן אותנטיות, עשירות ונאמנות למקור. חשוב לה שהחוויה בחדר תהיה נעימה הן למתחילים והן למנוסים ולכן בביקורת שלה היא תציין גם את הפרט הזה.

החדר:
אז הפעם החלטנו להדרים, לאחד הקומפלקסים הפופולריים בעיר אשדוד "אקזיט גיים", המונה שלושה חדרים: מכונת הזמן, סוכן כפול וגביע הקסם (חדר כפול). את עילית בחרנו לשלוח לחדר "מכונת הזמן" דווקא בשל העובדה שברזומה שלה מופיעים שני החדרים האחרים של החברה, כך שהסטנדרטים שלה גבוהים.
מוכנים? מתחילים!

חוות הדעת:
כששמעתי על החדר "מכונת הזמן" מיד עלתה בראשי המחשבה על הסרט המפורסם "בחזרה לעתיד" עם מייקל ג'יי פוקס שיצא בשנת 1985 והפך מאז לקלאסיקה. אז במהרה התארגנו חבורה של שלושה שכבר נחשבים מנוסים והדרמנו לאשדוד.
לידע כללי, החדר שייך לחברת ExitGame ובמקום יש עוד שני חדרים "סוכן כפול" ו"גביע הקסם" שגם הם מניסיון העבר מאוד מהנים אך אין ספק שההשקעה בחדר החדש היא יותר גדולה משמעותית.
קל למצוא את הכתובת וחניה יש בשפע. כשהגענו למקום, הצוות קיבל אותנו בצורה מאוד אדיבה. ישנו במתחם חדר אירוח מרווח שבו המתנו ובו התבצע התדרוך הסטנדרטי. עם כניסתינו לחדר התבצע בו תדרוך נוסף המתייחס לחדר עצמו.
החדר עצמו מבוסס על העיקרון של נסיעה בזמן ויש בו אלמנטים של עבר, הווה ועתיד. החדר מעוצב בצורה מרשימה ומאוד אהבנו את ההשקעה בתפאורה וגם באפקטים לא חסכו בהשקעה. התפאורה מותאמת לזמן אליו היא משתייכת והחידות ברובן מאופיינות גם הן לפי מימד הזמן.
החדר בנוי בצורה לינארית, יש לסיים חלק זמן אחד לפני שמתקדמים לחלק זמן הבא אך ניתן לבצע חלק מהחידות במקביל. החדר דורש שיתוף פעולה מהמשתתפים.
החידות דורשות מחשבה ומאתגרות אך הן מובנות והוגנות. חלקן שזורות אחת בשנייה ובעיצוב הכללי של אותו הזמן. חלק מהאלמנטים של חשיפת הרמזים (לא החידות עצמן) נתקלנו בהם בצורה כזו או אחרת בחדרים בעבר וחלק היו חידוש עבורינו. לא נתקלנו בקושי מסויים שמנע מאיתנו להתקדם לזמן ממושך אך מומלץ להגיע עם ניסיון קודם כיוון שחידות אלו לקבוצה לא מנוסה או ניסיון מועט עלולות להיות קשות ומאתגרות יתר על המידה.
לסיכום, נמלטנו מהחדר תוך 41 דקות (השיא למי שמתעניין הוא 34 דקות). החדר עצמו בהחלט נחשב כאחד החדרים הכייפים שנמלטתי מהם, גם מבחינת הקונספט, תפאורה והחידות ואמליץ עליו בשמחה לכל חבריי.
ניתן להגיע לחדר זוג אך מומלץ לפי דעתי להגיע אליו קבוצה של שלושה לפחות וכמובן עם ניסיון קודם (ההמלצה של מפעילי החדר היא להגיע אליו קבוצה מנוסה).

רוצים להיות בלוגרים שלנו? שלחו לנו מייל
רוצים שבלוגר יסקר את החדר שלכם? שלחו לנו מייל

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג, שדות חובה מסומנים ב *

*
*