בלוגר אורח - כס הברזל

13938421_1143813388975551_8214368399110215091_n

כאתר המוביל להזמנת חדרי בריחה, אחד המאמצים שלנו הינו ביצירת מאגר של חוות דעת אותנטיות מאנשים אמיתיים שביקרו בחדרים. כחלק ממאמצים אלו הקמנו את הפרויקט "בלוגרים אורחים", במסגרתו אנו שולחים גולשים וותיקים ומנוסים מהאתר, שלצד תחביב חדרי בריחה הם גם בעלי כשרון כתיבה. הבלוגרים אינם קשורים לחדר כזה או אחר ומטרתם היא לכתוב חוות דעת אותנטית ואמינה על החדר המסוקר.
השבוע, במסגרת הפרויקט שלחנו את מאור מויאל, חובב אתגרים וחדרי בריחה שברזומה שלו לא מעט חדרים.

הבלוגרית:
מאור הוא איש מחשבים, חובב משחקי הגיון ומחשבה, חידות, פאזלים ואתגרים. על חדרי בריחה הוא שמע מחברים וכאחד שחובב אתגרים וחידות הוא התאהב בתחום, ונהנה לשלב בין אהבתו לחידות ואתגרים לאהבת הכתיבה.

החדר:
הפעם החלטנו לבדוק את את החדרים הוותיקים והפופולריים "כס הברזל", ברחובות. החדר שמבוסס על הסדרה משחקי הכס הוא אחד החדרים מבית חברת "קיוב"

חוות הדעת:
הגענו בבוקר יום שבת חמישה בני משפחה שמנוסים כבר בכמה חדרי בריחה לחדר "כס הברזל" של חברה Cube.
החדר ממוקם בפארק המדע ברחובות, ההגעה לחדר הייתה פשוטה מאוד ומצאנו חניה ממש בכניסה לבניין.
הסיפר מאחורי החדר מבוסס על הסדרה מ"שחקי הכס", אגב, לא חייב לראות את הסדרה בשביל להבין את החידות ולהנות מהחדר...
כשהגענו קיבלה אותנו יפה העובדת וישר הציעה לנו שתיה קלה (בתשלום) או מים לפני שמתחילים.
אחרי הסבר קצר על כללי הזהירות בחדר ומספר הנחיות חשובות, צפינו בסרטון מקדים כדי להכנס לאווירת ימי הביניים ולעלילת החדר.
נכנסנו מרוגשים לחדר קטן וחשוך כשבידינו שתי מנורות קטנות. הרמזים בחלק הראשון של החדר לא היו ברורים במיוחד ונזקקנו להנחיה קלה כדי למצוא איך מתקדמים לחדר הבא.
ההנחיות שניתנו מהמפעילה במהלך המשחק לא גרעו מהמשחק כלל ואפילו מנעו תסכול מיותר ופגיעה בחוויה, הרמזים שהתקבלו היו דקים מספיק כדי להשאיר לנו הרבה מקום לחשוב, אבל מספיק ברורים כדי לעזור לנו להתקדם בכוחות עצמנו בחדר.
בכל אחד מהחדרים יש מספר חידות ומשימות, מה שאומר שכולם יכולים למצוא לעצמם תעסוקה ולא צריכים לחשוב יחד על אותה חידה ו"לשרוף" זמן יקר...
התפאורה הייתה משקעת מאוד, האווירה הייתה אווירת ימי הביניים ומי שאוהב את משחקי הכס יהנה מאוד מהתפאורה וההתייחסות לאלמנטים מהסדרה.
לבסוף (ועם קצת עזרה) יצאנו מהחדר לאחר 57 דקות (כן, כן, די בושה מצדינו...) דרך אגב, השיא עומד על 32 דקות, מכובד בהחלט.
חווית המשחק בחדר היא הכי ראליסטית שחוויתי עד כה בחדרי בריחה, עם עיצוב נהדר ורצף עלילתי שגורם לסיפור לזרום ולכם להרגיש כאילו אתם חיים את התקופה ולא כאילו אתם נמצאים בתוך משחק.
לסיכום ניהננו מאוד מהחדר ומהאתגרים. שימו לב שצריך לטפס ולזחול, דבר שמוסיף מאוד לחוויה ולמשחקיות (אך צריך לקחת בחשבון אנשים מבוגרים או עם בעיות ברכיים/רגליים)
אנחנו ממליצים בחום לנסות את החדר הזה במיוחד למי שקצת מנוסה ולמי שיודע להסתכל על דברים מנקודת מבט שונה.

בשורה התחתונה, חדר מושקע, צוות מקסים, יש השקעה ברמת הפרטים הקטנים והתפאורה עוצרת הנשימה! ביקור חובה לחובבי חדרי בריחה ומשחקי הכס!

רוצים להיות בלוגרים שלנו? שלחו לנו מייל
רוצים שבלוגר יסקר את החדר שלכם? שלחו לנו מייל

One comment

מבקרת
ספטמבר 27, 2016
לCube יש 2 חדרים צמודים. משחקי הכס והג׳וקר (מהסרט באטמן) והחדר ג׳וקר משמעותית יותר טוב. ובכלל אחד הטובים שיצא לנו לבקר בהם. חדר משחקי הכס לעומת זאת, היה די בינוני. התפאורה היתה יפה אבל החידות עצמן היו מחומרים נחותים ונראו מאוד מצועצעות ולא כאלה מעניינות גם. אם אתן כבר ברחובות, ממליצה לקפוץ לחדר השני שלהם - הג׳וקר.