בלוג הבורחת - חדר להציל את שיך אבריק של חברת אמונה

לירן ברזילי ועוד בורח מנוסה אחד ברחו (כמעט) בהצלחה מחדר הבריחה "להציל את שיך אבריק" בשדה יעקב

חוות הדעת:
רגע לפני כניסת פסח, בחרנו לשחק באחד החדרים הכי מיוחדים שהייתי בהם לאחרונה- להציל את שיך אבריק.
נתחיל עם לוגיסטיקה- הגענו בקלות לחדר שנמצא בשדה יעקב (לא רחוק מקרית טבעון) בעזרתו האדיבה של "וויז", וכמובן שבמקום יש חניה בשפע (ככל שמתרחקים מהמרכז, מציאת החנייה הולכת ונהיית קלה יותר).
עם הגעתנו למקום התחוור לנו שאנחנו הולכים לשחק במקלט (!) ממש כמו פעם לפני שהומצאו הממ"דים... וזה קצת הרתיע את החצי השני שלי... אותי זה לא הרתיע, אלא דווקא עניין מאוד!
פגשנו במקום את אמונה שהיא בעלת החדר והייתה גם המפעילה המצויינת שלנו.
נכנסנו ללובי הצנוע המרמז על התקופה אליה אנחנו הולכים לשגר את עצמנו.
אמונה העבירה לנו תדריך בטיחות ולאחר מכן סיפרה לנו את סיפור החדר - שנים מעטות לאחר העליה לקרקע נקלעה ההתיישבות הצעירה 'שיך אבריק' (שלימים קיבלה את שמה שדה יעקב) למצוקה כלכלית ועמדה לפני פירוק. אנחנו עומדים להצטרף למאבק להצלת היישוב הצעיר.
היינו כאמור שני שחקנים עם ניסיון של 55 ו 49 חדרים.
קיבלנו עששיות ויצאנו לדרך! אני חייבת לציין שמהשנייה הראשונה של המשחק אתם תרגישו שחזרתם אחורה בזמן.
החדר לוקח למעשה את כל תחומי ההתיישבות והרעיונות החלוציים ומשתמש בהם לאורך כל העלילה, הן בחידות והן בתפאורה ולכן האווירה אותנטית בצורה יוצאת מן הכלל.
כיוון שמדובר בראשית המאה הקודמת, כל אמצעי טכנולוגי הוא מחוץ לתחום בחדר הזה מן הסתם... כך למעשה תקבלו חדר דור ראשון, עם הרבה צייד מנעולים (שבדרך כלל אני ממש לא אוהבת), אך באופן מפתיע זה משתלב מאוד יפה ובכלל לא מעיק.
החדר הוא מקבילי ברובו ויש ה-מ-ו-ן חידות והרבה עבודה לעשות, כאשר מדובר בחידות מאוד חכמות וכיפיות.

לסיכום:
החדר מאוד זרם לנו, אך הרגשנו שלא הייתה מזיקה לנו עזרה של עוד מוחות.
זו הסיבה שלקחנו שלושה רמזים (מאוד התבאסנו מזה, אך לא הייתה ברירה), כל רמז ניתן בצורה מאוד מגניבה ומתאימה לסיפור החדר, ולא בצורה רגילה בה מפעיל מדבר עם השחקנים, שאפו על הרעיון!
בנוסף על כך, לאורך המשחק יש פסקול מאוד יפה עם שירים של פעם ולדעתי זה חדר מושלם ליום העצמאות המתקרב ובא, ממש קולע מבחינת נושא.
החדר שומר שבת, לכן לא ניתן לשחק בסוף שבוע.
לדעתי החדר מתאים ל2 שחקנים מנוסים מאוד 3-4 שחקנים מנוסים ו 5-8 שחקנים מתחילים.
מאוד יכול להתאים למשפחות עם ילדים (לדעתי מעל גיל
7-8).
לגבי בעלי מוגבלויות- אני חושבת שאין אפשרות לשחק, אך זה כמובן תלוי בסוג המגבלה ולכן עדיף לברר עם הנהלת החדר מבעוד מועד.
בסוף החדר יש אפשרות להוסיף חידה פרטית המיוחדת לקבוצת שחקנים שמבקשת להמציא חידה בשביל ימי הולדת, הצעות נישואין וכו. זו פעם ראשונה שאני נתקלת באופציה כזו וזה מקסים בעיני!

לאחר שעה ועשר דקות ושלושה רמזים הצלחנו להציל את שיך אבריק, היה מהנה מאוד!

דירוגים:
אווירה ואפקטים - 5/5
מקוריות החידות - 4/5
זרימה - 5/5
עיצוב ותפאורה - 5/5
טכנולוגייה - 2/5
אירוח והפעלה - 5/5

אז אם אתם מחפשים חדר בריחה חלוצי עם טעם של פעם "להציל את שיך אבריק" יכול להתאים לכם בדיוק, וכל שנותר לכם למהר ולהזמין מועד פנוי.

One comment

אפי
יולי 25, 2019
היינו זוג עם ניסיון של כ10 חדרים שהלכו לנו טוב. היינו בטוחים שגם הפעם לא יהיה שונה. הופתענו מאד. החדר אוטנטי לחלוטין ומכניס לאווירה לגמרי. עם המון פריטים מקוריים. חידות ברמה גבוהה ומורכבות אבל ניתנות לפיתרון. מפעילה מקסימה שמשתלבת בתפאורה. ודרך נתינת רמזים מגניבה. לא מומלץ עם פחות מארבעה אנשים גם מנוסים. וגם ל7 אנשים יש מה לעשות...