בריחה מדומה

מצאתי את עצמי עומד בקצה של קיר, כפות ידיים מזיעות, מחכה שרובוט ענקי יחלוף על פני רק בשביל לתקוע לו סכין בגב... רגע מה הולך פה? אני בחדר בריחה וירטואלי!
כתבת אורח של חברת Trigger VR, המפעילה את חדר הבריחה "משימה במציאות מדומה" בת"א.

טרנד חדרי הבריחה הוא כבר מזמן לא דבר חדש בישראל, למעשה כבר אפשר להפסיק לקרוא לזה טרנד אלא להתיחס לבילוי מהסוג כחלק מהמיינסטרים. עשרות אלפי אנשים מכל קצוות הארץ מוצאים את עצמם מבקרים בחדרי בריחה שונים בתדירות כזו או אחרת. קיימים בארץ מעל 150 חדרים וכולם חולקים מכנה משותף: ביצוע משימה תוך הגבלת זמן. החדרים עצמם מעוצבים לפי נושא וכוללים תפאורה המכניסה את השחקן לאווירת המשחק ואביזרים בעזרתם ניתן להתקדם ולפתור את החידות השונות.

בדרך כלל המשתתפים נכנסים לחדר הבריחה וכל המשחק מתרחש בתוך אותו חדר או שניים. באופן טבעי כל הפעילות מוגבלת למה שניתן לבצע באמצעות האביזרים הנמצאים בתוך החדר.

הכירו את המציאות המדומה
מציאות מדומה או VR בקיצור, היא אוסף של טכנולוגיות שמטרתן לתת למשתמש הרגשה שהוא נמצא בתוך עולם דימיוני, כל זאת מבלי לעזוב את החדר שבו מותקן הציוד. פעמים רבות במהלך החוויה בVR השחקן שוכח לגמרי את מקום המצאותו האמיתי ומתמקד לחלוטין בעולם המשחק, והכל מרגיש אמיתי: התנועה, החפצים, האויבים. החוויה מתרחשת בעמידה, במקום מותקנת מערכת עקיבה – כל צעד שהשחקן עושה בעולם הפיזי מתורגם לצעד בעולם המשחק. כאשר השחקן מתכופף במציאות גם האווטר שלו מתכופף בתוך המשחק, הדבר קורה בו זמנית ומתקבלת הדמיה משכנעת ביותר.

  joy

חדר בריחה בVR?
אחד השימושים היותר מעניינים של הטכנולוגיה הזו היא הדמייה של חדר בריחה. מדובר בשדרוג של הרעיון המוצלח מלחתחילה: מכניסים את השחקן לחדר עם חידות ומוסיפים אלמנטים שאינם אפשריים בחדר אמיתי: שומרים רובוטיים, טכנולוגיית שיגור וכלי נשק. התוצאה היא חווית אקשן וחידות המעניקה לשחקנים בילוי בלתי נשכח. בזמן השהייה במציאות מדומה השחקן מחזיק שני בקרים שנותנים לו יכולת ממשית להחזיק ולהזיז חפצים ולבצע פעולות בתוך המציאות המדומה.

ggs

משימת ריגול במציאות מדומה
מטרת השחקן במשחק היא להסתנן לתוך בניין משרדים ולמצוא את המסמך הסודי, אך הדבר אינו פשוט כלל וכלל. בדרכו אל המסמך צפוי השחקן לפגוש חידות ולהתחמק מאויבים. כמו כן השחקן נדרש להתמקצע בכלי נשק כדי לחסל את אויביו. בשלב מסויים העסק מסתבך והופך לרצף אינטנסיבי של פעולות חדות שהשחקן מבצע בדרכו אל המטרה. יריות עפות באויר, השחקן מתחמק ותוקף. המתח ניתן להשוואה רק לחלום צלול או סצנה מסרט פעולה.

DSC_0020

דייט רומנטי או נייט אוט עם חברים
בחדר בריחה במציאות מדומה אפשר לחגוג יום הולדת רומנטי או דייט, לצאת לבילוי עם חברים או משפחה. חדר בריחה מיועד לשלושה שחקנים כשכל אחד מקבל את המשימה ויוצא לדרך בקצב שלו. אתם צריך להפגין תושיה ולפתור את כל החידות בדרך אל המסמך הסודי כשאתם יכולים לסמוך רק על עצמכם. ניתן לארגן אירועים במקום לקבוצות עד 8 מבוגרים או 10 ילדים.

בין אם אתם מנוסים או שרק עכשיו הכרתם את עולם חדרי הבריחה, חדר בריחה בVR הוא חוויה שאסור לפספס.
להזמנת משחק: משימה במציאות מדומה