הפנים שמאחורי החדרים - InsideOut


את רונן ומירב מי-טל קשה שלא להעריץ ולו בשל הסיבה הפשוטה שאין להם טלווזיה בבית, דבר שבסתר ליבנו אנחנו שואפים לסלק מחיינו אך לא מוצאים לכך מספיק אומץ. הכניסה שלהם לעולם חדרי הבריחה היוותה עבורם המשך טבעי לאורח חייהם, בהמשך הכתבה תבינו גם למה.

מי אתם?
רונן (41) ומירב מי-טל מהישוב בצרה, הם היזמים שמאחורי חברת InsideOut המפעילה את חדר הבריחה ברעננה "מבצע זעפרן" ועוד מספר חדרים נוספים המצויים בשלבי הקמה. החדרים שלהם מתאימים לכולם, מגיל 9-99 החל ממשפחות ועד לחברות.

איך הגעת לעולם חדרי הבריחה?
"במהלך בניית סדנת מנהלים מורכבת לאחת מחברות ההי טק הגדולות בארץ, התבקשתי על ידי החברה לשלב חדרי בריחה. זה היה ממש בחיתולי חדרי הבריחה בארץ, ובעקבות הבקשה יצאתי למסע מחקר בעשרות החדרים שהיו בזמנו בארץ. נדלקתי על הרעיון והבנתי שזה מקום בו אני יכול להביא לידי ביטוי את היצירתיות שלי. הבנתי את הפוטנציאל האדיר בחדרים הן בהיבט שלהם ככלי עבודה לבניית צוותים והעצמת עובדים, ולא פחות חשוב כמקום מדהים המאפשר לחברים ומשפחות לבלות זמן איכות יחד".

מתי החלטת להפוך את זה לעסק?
"ההחלטה להקים חדר בריחה הייתה קלה אבל מכאן ועד להקמה של חדר בריחה בסטנדרט שרצינו הדרך הייתה ארוכה", אומר רונן, "גלגלנו מספר רעיונות וחידות ובחנו אותם עם אנשים. היה חשוב לנו להבין שאנשים מבינים את החידות, שרץ להם בראש בדיוק מה שתכננו ושהם נכנסים באופן מוחלט אל תוך האווירה והסיפור". במקביל, רונן, שדוגל במחזור חפצים, התחיל לאסוף חפצים שונים וחומרים ממוחזרים בהם יעשה שימוש בעת בניית החדר.

מה אתה אוהב בעולם הזה?
כפי ששמענו לא פעם מבעלי החדרים, גם אצל רונן תחושת האושר והסיפוק בעולם חדרי הבריחה מגיעה כאשר קבוצה מסיימת את החדר ב"הייי" מטורף. "הדבר המרכזי עבורנו זה לראות איך אנשים חוזרים שוב להתרגש מלבלות זמן נטו ביחד עם החברים והמשפחה, בלי הפרעות". נראה שהעובדה שהוא מצליח לגרום לאנשים להתנתק ולו לרגע מכל המסכים והטכנולוגיה שסביבנו מסבה לו תחושת סיפוק עילאית. לסיכום הוא מוסיף ומדגיש "מבחינתי זו שליחות לעזור לאנשים להיזכר כמה כיף פשוט להיות ביחד".

סיפור אישי הקשור לחדרי בריחה:
"אין לנו טלוויזיה בבית! והילדים לא מתלוננים. בבית יש לנו מלא משחקים, חצר טרמפולינה ומלא ציוד של יצירה. חדרי הבריחה הם המשך טבעי של אורח החיים שלנו, של פעילות בלתי תלויה בעולם הטלוויזיה והטלפונים הסלולריים. מקום בו ניתן להשתמש בחושים, בתקשורת בין אישית ללא אמצעים ולמלא שעה בעשיה וחשיבה משותפת".

טיפ לשחקנים:
"תבואו להנות! אל תניחו לתפיסות קודמות וקיבעון להשפיע עליכם, השתמשו בכל החושים שלכם, תחלקו עבודה ותסמכו על שאר חברי הקבוצה".

תוכניות ושאיפות לעתיד
אנו כרגע בעיצומו של תהליך הקמת מתחם מיוחד ובו 5 חדרים. בין השאר, מטרת המתחם לתת מענה לחברות וקבוצות גדולות שיוכלו לשחק בו זמנית.

2 comments

נירה גיגי
מאי 7, 2016
היי כבר מזמן רציתי להשתתף בחוויה שכזו אבל לא רציתי ״ליפול״ על משהו שלבסוף אתאכזב, שמעתי את הראיון שלך , רונן, בשבת והתרשמתי לטובה אנחנו משפחה שאוהבת אתגרים ואשמח לקבוע תאריך להגעה האם אתם פתוחים שישי שבת?