הפנים שמאחורי החדרים - LockBox

את פלג ולירון ביסמוט אנחנו פוגשים בעקבות פתיחת החדר החדש להם בראשון לציון, בייקר סטריט. נראה שצמד האחים, שמשלימים האחד את השני במהלך הראיון, עשו דרך ארוכה מהמגורים המשותפים בארצות הברית ועד פתיחת העסק החדש בארץ.
הם לא בוחלים בעבודה קשה ובטוחים שהם כאן בשביל לשנות את פני התעשיה בארץ. 

מי אתם?
פלג (20) ולירון (32) ביסמוט, אחים, רווקים, שותפים ובעלים של חברת לוק בוקס, המפעילה  את חדר הבריחה החדש בייקר סטריט בראשון לציון.
את פלג ולירון אנחנו מראיינים יחד, האינטראקציה ביניהם מרתקת ולמרות פערי הגילאים נראה שיש ביניהם כימיה טובה וכבוד הדדי. הסיפור של האחים ביסמוט מראשון לציון, משקף פלח שוק הולך וגדל של בעלי חדרים שהתחילו את דרכם בעולם חדרי הבריחה כבילוי שלאחריו החליטו שגם להם יש את הכישורים הנדרשים להקים חדר.

איך הגעתם לעולם חדרי הבריחה?
לירון, האח הגדול הוא המנוסה יותר מבין השנים עם ניסיון של שישה חדרי בריחה. "חבר שלי ואני התחלנו ללכת לחדרי בריחה ומאז התמכרנו לזה", אומר לירון. בהמשך לירון הציע לאחיו להצטרף אליו לחדר בריחה, ומאז הסיפור החל להתגלגל. "זה היה החדר הראשון שלי, אבל הרעיון ממש קסם לי. כשיצאנו מהחדר, חשבנו שהעסק הזה הוא בדיוק בשבילנו. התאהבנו בחידות, האתגרים והחשיבה מחוץ לקופסא, והחלטנו שאנחנו הולכים על זה", אומר פלג.

סיפור ההקמה:
לירון מעיד על עצמו שהוא אדם שאוהב לספר סיפורים, "תמיד היה לי כשרון לספר סיפורים, אז אמרתי לעצמי שאני יכול לעשות את זה ואפילו יותר טוב ממה שכבר קיים. ההקמה עצמה הייתה הרפתקה לא פשוטה של יצירתיות. העיצוב של החדר שאוב מסרטים של פעם, הכל בסגנון עתיק של שרלוק הולמס. גם הכתיבה של החידות היתה מלאכת מחשבת משום שקל מאוד לכתוב חידה שלא יימצא לה פתרון, אבל האתגר האמיתי הוא לכתוב חידות ברמת קושי טובה ולא מתחכמת".
נראה גם שחוץ מלספר סיפורים האחים מצוידים גם ביכולות ביצוע גבוהות. "אני איש ידיים", אומר לירון, "הרמנו את כל החדר ממש מאפס", ופלג משלים אותו: "לא היתה לנו הרבה אינטראקציה עם בעלי מקצוע כי עשינו הכל ממש לבד. לירון, אני ואבא שלנו שעזר". "לקח לנו הרבה זמן לבנות את הקונספט הרעיוני של הסיפור וכמובן לתכנן אותו בשלבים אבל בסופו של דבר בנינו משהו מאוד יפה ומאתגר שיתאים לאנשים שאוהבים חשיבה ופחות מרדף אחרי מנעולים".

מדוע החלטתם להקים את העסק הזה יחד?
"גרנו יחד במשך שנה וגם עבדנו יחד תקופה מסוימת", מספר פלג. זה קרה כאשר לירון התגורר במשך שלוש שנים בחו"ל ופלג נסע אליו למשך שנה. "בכל יום שעובר אנחנו לומדים איך להסתדר אחד עם השני טוב יותר", חושף פלג את הסוד להרמוניה ששוררת ביניהם, "בסוף מצאנו את עצמנו בארץ מרימים יחד עסק, וזה דבר טבעי עבורנו".

מה אתם אוהבים בעולם הזה?
גם כאן יש קונצנזוס בין האחים. שניהם ענו שהם אוהבים את הקונספט של חשיבה מחוץ לקופסה וההתנתקות מכל המכשירים הדיגיטליים. "גם אלמנט המסתורין וההפתעה שיש בחדרים מאוד מושך אותי", מוסיף לירון. כשאנחנו מנסים להבין מה הקשיים שהם רואים בעולם הזה, לירון יותר מאופק אבל פלג מציין, "אני פחות אוהב בעלי חדרים שאינם מתחברים לצורך של הלקוחות ומטרתם העיקרית היא לעשות כסף". נראה שהמניע שלהם הוא מעבר לעניין כלכלי עסקי, "המטרה שלנו היא לשנות את תפיסת העולם של חדרי הבריחה וכמובן לפתוח עוד חדרי בריחה שיעמדו בסטנדרטים הכי גבוהים."

טיפ לשחקנים:
כאן נחלקים לירון ופלג בתשובתם, ואנחנו זוכים לשני טיפים 🙂
הטיפ של לירון הינו: להגדיל ראש, והכי חשוב - לא לפחד מהשעון שמתקתק והמירוץ נגד הזמן. "נתקלתי בלא מעט אנשים שמרוב לחץ שהזמן נגמר הם פשוט קופאים במקום ולא מתקדמים, וזה חבל הרי בסופו של דבר המטרה היא להנות, וכל חידה תיפתר".
הטיפ של פלג: "אל תתביישו להעביר ביקורת בונה לבעלי החדר אם היה משהו שלא אהבתם. הביקורת הזו יכולה לשפר את חווית המשחק של האנשים שיבואו אחריכם".

3 comments

נוף
מרץ 21, 2016
נשמעים תותחים ומשקיענים!! מצפה בקוצר רוח לחוות את החדר בעצמי ?
Sony
מרץ 21, 2016
כל הכבוד לצעירים אלה על האומץ והתעוזה,חכמה ויצירתיות,מאחלת המון הצלחה
חני
מרץ 21, 2016
ממש מרתק! נשמע שזו חוויה עוצרת נשימה, חייבת לבקר!